Історія клубу

У 2015 році було засновано громадську організацію «Спорт Тростянеччини» і саме тоді почалось відродження футболу в місті. В складі організації було створено ФК «Тростянець», який у тому ж році почав приймати участь у футбольних змаганнях Сумщини. Перед організацією стояли завдання відновлення команди, привернення уваги до футболу, повернення вболівальників на стадіон, популяризація дитячої секції з футболу та максимальне висвітлення футбольного життя міста. Заручившись підтримкою Тростянецької міської ради та шоколадної фабрики Mondelez International почалась підготовка до першого повноцінного сезону. Основну частину витрат на розвиток команди ГО «Спорт Тростянеччини» отримала від Тростянецької міської ради в рамках конкурсу громадських проектів, футбольну форму, у кольорах міста, допомогла закупити шоколадна фабрика.

Для популяризації футболу та футбольного клубу потрібне якісне брендування та широке висвітлення подій пов’язаних з командою. Була розроблена брендова продукція, виготовлений логотип клубу, прапори команди, футболки, шалеки, роздатковий матеріал про команду та її склад. Для привернення більшої уваги до футболу та команди, а також для збільшення кількості глядачів трибунах, організація почала анонсувати та висвітлювати всі матчі ФК «Тростянець». На стадіон на домашні ігри почали ставити звукове обладнання, що додавало ажіотажу матчам.

В свій перший сезон команда заявилась на Першість області з футболу. У 2015 році в Першості приймало участь 8 команд і хоч для ФК «Тростянець» це був перший сезон, команда одразу показала свої наміри забрати золоті медалі та кубок у Тростянець. З початку Першості 2 команди пішли у відрив від переслідувачів: ФК «Тростянець» та ФК «Локомотив» (Конотоп). Матч саме між цими командами закривав перше коло. Після не обов’язкової втрати очок у другому турі в Рогинцях, тростянчани приїхали до Конотопу виключно за перемогою. Гра була рівною та напруженою, велика кількість єдиноборств та карточок, але під кінець першого тайму ФК «Тростянець» повів у рахунку і зберігав перевагу, аж поки секундна втрата концентрації коштувала голу у ворота команди на 92 хв. матчу, перша гра завершилась з рахунком 1:1. У другому колі ці команди ще більше відривались від переслідувачів і стало зрозуміло, що долю чемпіонства буде вирішувати гра відповідь у Тростянці. Конотоп влаштовувала і нічия у цьому матчі, тому команда приїхала грати від оборони. ФК «Тростянець» атакував протягом усього матчу, але відкрити рахунок так і не зумів. У результаті рахунок 0:0 подарував ФК «Локомотиву» перемогу у Першості, а тростянчанам срібні медалі.

Ще під час першої участі ФК «Тростянець» у Першості області з футболу збільшилась кількість вболівальників на трибунах та інтерес з боку дітей до футбольної секції. Для того, щоб ще більше мотивувати дітлахів займатись спортом та рости для перспективи гри за дорослу команду, хлопцям була придбана форма в таких самих кольорах як і головної команди.

Команда демонструє гарні результати, щорічно виступаючи на обласних та Всеукраїнських змаганнях з футболу, також команда приймала участь у міжнародному турнірі в Болгарії, де зайняла 2 місце.

В грудні 2015 розпочався Зимовий Чемпіонат Сумщини з футболу. У Чемпіонаті приймало участь 7 команд які до цього грали в Першості та Чемпіонаті області з футболу. ФК «Тростянець» за результатами зимового Чемпіонату посів 4 місці з відставанням в 1 очко від бронзових медалей. За підсумками турніру гравець ФК «Тростянець» Сергій Коритник став найрезультативнішим голеадлром, забивши 13 м’ячів, ФК «Тростянець» єдина команда яка змогла перемогти ФК «Вікторія», які у результаті завершили змагання з золотими медалями та 2 гравці команди увійшли до символічної збірної турніру.

Після зимової паузи команда почала підготовку до нового сезону 2016 року. Місто Тростянець отримало запрошення від свого міста побратима в Республіці Польща для проведення товариської гри між ФК «Тростянець» та ФК «Богухвала» (Польща) в рамках їхнього святкування Дня міста. Це був перший досвід міжнародних матчів для ФК «Тростянець». Матч проходив під акомпанемент дощу та все одно гра вийшла динамічною та захоплюючою. Тростянецька команда домінувала походу першого тайму, але в кінці попустили контратаку, поляки вийшли уперед. Хлопці приїхали відстоювати честь не тільки Тростянця, а й усієї країни, тому у другому таймі розпочали активні атакувальні дії, які вилились у забитий м’яч. Після того як рахунок став рівний ФК «Тростянець» продовжив тиснути на суперника й забив ще один м’яч, який судді не зарахували. Матч так і завершився з рахунком 1:1, всі отримали приємні враження та задоволення від гри та результату, тепер тростянчани чекають своїх побратимів на гру відповідь у Тростянці.

Після першого успішного сезону, кількість бажаючих виступати за ФК «Тростянець» зростала тому було прийнято рішення на базі ГО «Спорт Тростянеччини» створити новий футбольний клуб «Тростянець-2» основною метою якого була підготовка гравців для гри за першу команду. Отже в сезон 2016 пішло дві команди: ФК «Тростянець» у Першість Сумської області з футболу та ФК «Тростянець-2» у Чемпіонат міста Охтирка.

На Першість області з футболу 2016 року заявилось 11 команд, тому Федерація прийняла рішення поділити команди на дві зони «Північ» та «Південь». ФК «Тростянець» розпочав свої виступи в зоні «Південь». Після перших турів стало зрозуміло, що починаючи із зон Першість буде цікавою. В зоні «Південь» три команди одразу пішли у відрив: ФК «Тростянець», ФК «Альянс» (Липова Долина) та ФК «Явір» (Краснопілля), саме очні протистояння між цими командами були найгарячішими. ФК «Явір» програв два матчі Липовій Долина, але два рази зміг перемогти ФК «Тростянець», але втратили очки в іншій грі, тому долю 1 місця в зоні «Південь» розігрували між собою ФК «Тростянець» та ФК «Альянс». Що в першому колі, що в другому перемогу святкували тростянчани і заслужено завершили першу частину Першості виграши свою зону. В зоні «Північ» були не менш запеклі баталії, тому продовження турніру було інтригуючим. Майже в кожному турі хтось із лідерів втрачав очки й все вирішувалось в останніх матчах. В передостанньому турі ФК «Тростянець» підійшов на 2 місці з відставанням в 1 очко від лідера, але свою гру з ФК «Шостка», яка вже на той момент перестала їздити на виїзні  матчі, команда неочікувано для всіх програла, в той час ФК «Альянс» виграв свій матч та гарантував собі перемогу в Першості. У останньому матчі на поганому полі та під проливним дощем ФК «Тростянець» зіграв у нічию 3:3 із ФК «Северинівка» і пропустив уперед ФК «Явір». За підсумками сезону ФК «Тростянець» отримав бронзові медалі Першості області з футболу.

ФК «Тростянець-2» приймав учать у Чемпіонаті міста Охтирка й головною задачею команди було отримання ігрового досвіду та підготовка гравців для першої команди. Команда грала з перемінним успіхом, в результаті за підсумками сезону в якому прийняло участь 10 команд, ФК «Тростянець-2» зайняв 6 місце.

ФК «Тростянець» Сезон 2017 року

Сезон 2017 року став для ФК «Тростянець» уже третім у Першості Сумської області й наша команда з початку турніру була одним із фаворитів на перемогу в змаганнях. Цього разу в Першість заявилось 10 команд і Федерація вирішила не ділити чемпіонат на зони, тому кожну з футбольних дружин чекали 18 цікавих і складних матчів. Новачками турніру стали ФК «Україна-Токарі» (Сумський р-н) та ФК «Гранум» (Сніжки), які за в результаті стали темними конячками Першості.

Із перших матчів ФК «Тростянець» пішов у одноосібний відрив від суперників, проте після 4-го туру календар подарував три, поспіль, гри з потенційними лідерами змагань і саме після четвертого туру ситуація в турнірній таблиці змінювались після кожної ігрової суботи. Виїзна поразка від ФК «Україна-Токарі», які в результаті в «золотому» матчі стали переможцями Першості,  показала, що цей рік буде надзвичайно важким і в наступній домашній грі проти ФК «Гранум» тростянчани знову втратили очки й разом з ними першу сходинку в таблиці. Під завісу першого кола, домашня поразка від найпринциповішого суперника ФК «Явора» (Краснопілля) відкинула ФК «Тростянець» на четверте місце в таблиці. Перерва в змаганнях пішла на користь нашим футболістам і команда почала в другому колі відігравати втрачені очки. Серія ігор з лідерами знову все перевернула з ніг на голову. Мінімальна поразка вдома від ФК «Україна-Токарі» й суха нічия на виїзді з ФК «Гранум» відкинула тростянчан за межі призової трійки. Свою спортивну злість та характер ФК «Тростянець» показали в 16-му турі на виїзді проти ФК «Колос» (Северинівка) вирвавши в додатковий час перемогу й тим самим повернувшись у гонку за медалі. Останній тур Першості вселяв у вболівальників надію, які поїхали підтримати свою команду в Краснопілля. ФК «Тростянець» у цій грі боролись за третю сходинку, а ФК «Явір» за четверту й можливість опустити тростянчан на 5-те місце. Пісні та гасла наших фанатів не змогли допомогти команді й розгромна поразка 4:0 стала фінальним акордом у Першості 2017 року. Останній матч сезону показав, що команді не вистачило фізики та лавки запасних на довгу дистанцію, адже за весь турнір тростянчани пропустили лише 12 м’ячів, тоді як у грі з «Явором» у наші ворота влетіло аж чотири голи.

Найяскравішою подією сезону стала гра з нагоди Дня міста організована Тростянецькою міською радою. ФК «Тростянець» на стадіоні ім. В.П.Куца грав з командою «Легенд українського футболу». У складі гостей на поле вийшли Олег Саленко, Андрій Воробей, Олексій Белік, Андрій Зав’ялов, Олександр Дамін, Сергій Коновалов, очолював команду екс-тренер збірної України з футболу Микола Павлов. На цю гру на стадіоні був, справжній, аншлаг 1,5 тисячі вболівальників прийшли підтримати ФК «Тростянець». Гра завершилась з рахунком 3-4. У господарів дубль на рахунку Артема Мусієнка та один гол забив Віталій Івахненко, у гостей хет-трик оформив Андрій Воробей та один м’яч Олексій Белік.

Матч з нагоди Дня міста. ФК «Тростянець» – ФК «Легенди українського футболу» 3:4

Саме в 2017 році вперше за багато років почалася поступова реконструкція стадіону. Було повністю відремонтована адмін будівля, роздягальні, душові, судійські, замінена вхідна огорожа. На території міста був збудований ще один майданчик зі штучним покриттям розміром 40х22м, який дав новий розвиток дитячому футболу.

Оновлений стадіон ім. В.П.Куца. 2017 рік

2018 рік став абсолютно новою сторінкою в розвитку футболу в Тростянці. З 1 січня була створена Тростянецька територіальна об’єднана громада й місто, нарешті, отримало повноваження для роботи зі спортом. На базі стадіону було створено новий заклад СК «Академія спорту», який в довгостроковій перспективі має перетворитись на повноцінну футбольну академію з різними віковими групами та дорослими командами. Останні три роки, важкої, робити в напрямку популяризації спорту почали приносити свої плоди й у сезон 2018 року наше місто входило значно в оновленому складі. На базі колишнього клубу «Нафтовик-2», який розвалився через відсутність фінансування, було прийняте рішення створити ФК «Тростянець», який прийматиме участь у Вищій лігі Сумської області з футболу. Команда яка захищала кольори міста в сезоні 2017 року виступить у Першій лігі Сумської області (колишня Першість області) і називатиметься «Тростянець-2». Для розвитку молодіжного футболу й з метою підтягнути молодь до дорослих команд ФК «Тростянець-3» виступить у Чемпіонаті Охтирщини з футболу.

ФК “Тростянець”

На початку сезону перед командою ставилось завдання боротися за медалі Вищої ліги, адже, об’єктивно, було зрозуміло, що нав’язати боротьбу за перше місце буде дуже важко, бо ФК “Альянс” та ФК “Вікторія” паралельно виступають у Чемпіонаті України серед аматорів і логічно було зрозуміло, що саме ці команди розділять між собою 1 та 2 місце, як у результаті й сталося. Проте не зважаючи на статус суперників команда показувала свій характер і міць у кожному матчі й на фініші не сильно далеко відстала від переможців. За такої ситуації три команди з перших турів почали активно “рубатися” за третю сходинку Вишки (ФК “LS Group”, ФК “ТОВ Велетень” та ФК “Тростянець”). Саме очні протистояння між цими командами були, іноді, цікавіші за баталії лідерів. ФК “LS Group”, який в результаті став бронзовим, у першому ж турі за рівної гри в кінцівці матчу скористався помилкою захисника й мінімально переміг, проте тростянчани взяли реванш у домашній грі-відповіді й закрутили інтригу перед фіналом Кубку Сумської області, адже саме ці команди зійшлися у вирішальному матчі. Дуель з ФК “ТОВ Велетень” закінчилась на користь нашого суперника. У Глухові ми поступились з рахунком 2-0 і відкотились на 5-те місце в таблиці, а в передостанньому турі вдома не змогли взяти реванш і зіграли в нічию 0-0, яка в результаті не дала команді схопитись за бронзу. Проте за рахунок переможних інших матчів тростянчан та втрати очок “Велетня”, ФК “Тростянець” посіла 4 місце в турнірі. Окремо в цьому сезоні запам’яталась гра 9-го туру, коли до нас у гості приїхав ФК “Альянс”, який скоріш за все стане чемпіоном, і команди влаштували, справжню, футбольну перестрілку, а сам матч завершився з рахунком 3-5 на користь гостей, хоча спокійно міг бути зіграний на нашу користь. Найкращу ж свою гру ФК “Тростянець” провів у 15-му турі приймаючи вдома ФК “Вікторію”. Незважаючи на рівень суперника, який приїхав до нас у статусі Чемпіона України серед аматорів, тростянчани видали прекрасний матч і могли, впевнено, перемагати, проте фортуна того вечора була не на нашу користь і гра закінчилась з рахунком 0-0 і саме після цього матчу миколаївці опустились на 2-ге місце в таблиці.

ФК «Тростянець» Сезон 2018 року
ФК «Тростянець» срібний призер Кубку області з футболу

Не менш успішно ФК “Тростянець” грав і в Кубку області. Спочатку в 1/4 на виїзді з рахунком 1-3 переміг ФК “Аграрник-Авангард” з Білопілля, який цього року двічі обіграв ФК “Тростянець”-2. У півфіналі сліпе жеребкування звело між собою дві тростянецькі команди. Цей матч викликав серйозний ажіотаж на стадіоні, адже вболівальники раділи голам у будь-які ворота й в результаті перша команда перемогла з рахунком 3-1. Фінал змагань був зіграний у Сумах на стадіоні “Ювілейний” і в цьому матчі ФК “Тростянець” та ФК “LS Group” мали визначити хто цього року сильніший. Тростянчан цього вечора приїхало підтримати, близько 150 рідних вболівальників, але на жаль у тому матчі суперник був сильнішим і переміг з результатом 2-0. Новий турнір Федерація футболу запустила на початку сезону, ФК “Тростянець” впевнено пройшов стадію 1/8 фіналу перемогши «Збірну Ямпільщини» з рахунком 5-0. У ¼ фіналу матч проти ФК «Вікторія», яка представляла збірну Білопільщини завершився лише у компенсований час на користь гостей.

ФК «Тростянець-2»

ФК “Тростянець”-2 грав у Першій лігі Сумської області з футболу, турнір який є другим за рангом на Сумщини і який, неочікувано, подарував справжню інтригу, адже одразу 6 команд набрали більше 20 очок і в кожному турі змагань хтось із лідерів оступався, але про все по порядку.

У сезон тростянчани входили, достатньо, впевнено, маючи гарний підбір футболістів та якісно провівши передсезонні матчі. Команда з перших турів закріпилась у верхній частини турнірної таблиці, а на екваторі першого кола, вдома розгромила принципового суперника ФК “Явір” з Краснопілля з рахунком 7-2. Проте в шостому турі змагань відбувся матч, який переломив у результаті весь сезон для команди. Виїзна гра проти ФК “Колос” з Северинівка ще до її початку обіцяла обом командам складний матч. Проте в цьому протистоянні головним героєм був суддя, який протягом усього матчу накалював обстановку відмінивши наш гол у першому таймі, показавши червону карточку нападнику, більшість свистків давав у одну сторону й апогеєм гри став відмінений наш гол у кінці матчу після чого у вболівальників і футболістів переповнилась чаша терпіння й на полі почалась сутичка, яка в результаті завершилась технічною поразкою тростянчан з рахунком 0-3 та три футболісти отримали довгі дискваліфікації. Апеляції нашої команди не увінчались успіхом і в останньому листі нам була надана відповідь: “У разі незгоди з рішенням ФФСО звертайтесь до футбольного арбітражу в Лозану (Швейцарія)”. Потім було подвійне протистояння з ФК “Аграрник-Авангард” з Білопілля в яких тростянчани двічі поступились з рахунком 2-1 і якщо у виїзній грі команді просто не вистачало футбольного “фарту”, адже за матч наші футболісти настріляли 6 штанг та 2 поперечки, то у домашній грі була явна недооцінка суперника, який гостро на це відповів.

Друга половина сезону перетворилась для ФК “Тростянець”-2 на доганялки. Приємно, що команда не опустила руки й продовжила боротьбу. Нажаль, не змогли вдома взяти реванш у “Колоса” з Северинівки, проте тричі в сезоні обіграли ФК “Явір”, який все ж у останньому турі обійшов тростянчан у турнірній таблиці й в підсумку наша команда фінішувала на п’ятому місці. Із приємного потрібно зазначити, що Вадим Півненко забив у сезоні 12 голів і розділив перше місце в гонці бомбардирів у Першій лігі. Також окремої подяки заслуговують вболівальники які вдома палко підтримували команда й, особливо, гаряче це відчувалось на виїзних іграх на які фанати також із задоволенням їздили.

ФК «Тростянець-2» Сезон 2018 року
Півфінал Кубку Сумської області з футболу. ФК «Тростянець-2» – ФК «Тростянець» 1:3

ФК «Тростянець-2» у цьому сезоні пробував свої сили й в Кубку області. У 1/4 фіналу жеребкування звело нас з “Явором” і наші футболісти у важкому виїзному матчі святкували перемогу з рахунком 2-1. У півфіналі ФК “Тростянець”-2 був номінальним господарем у матчі проти ФК “Тростянець”. Цей матч був одним із найвидовишніших у сезоні, адже вболівальники раділи голам у одні та інші ворота. У підсумку перша команда перемогла з рахунком 3-1, та грала і представляла місто у фіналі турніру.

2018 рік став відправною точкою в оновленні дитячого футболу. СК «Академія спорту» почала залучати професійних тренерів до занять з дітьми. Всі юні футболісти сформували вікові категорії, які з кожним роком будуть розширюватись, допоки академія не вийде на рівень коли с кожним роком народження буде займатись окремий тренер та в подальшій перспективі є створення навчального корпусу з гуртожитком для можливості навчання в стінах академію дітей з різних міст України. Дитячі команди в сезоні приймали участь у різних турнірах в області та Україні й неодноразово ставали призерами таких змагань.

Команда 2009 р.н. на призери турніру в Сумах
Команда 2009 р.н. на турнірі у Львові

У 2018 році був закладений фундамент для кардинальних змін і на самому стадіоні. Був розроблений та затверджений проект оновленого стадіону з великим футбольним полем із живим покриттям та автоматичним поливом, два тренувальних поля, одне поле розміром 60х40м зі штучним покриттям, футбольний манеж із полем зі штучним покриттям розміром 60х40м та оновленні бігові доріжки.

Проект реконструкції стадіону ім. В.П.Куца