Цікаво знати

ФК Тростянець - шлях у Другу лігу, нова форма, задачі на сезон

Календар ігор

Попередня гра
20.11.2021

Друга ліга України 19 тур

Балкани Логотип Балкани
4:1
Тростянець Логотип ТростянецьОстанні новини

Історія клубу

У 2015 році було засновано громадську організацію «Спорт Тростянеччини» і саме тоді почалось відродження футболу в місті. В складі організації було створено ФК «Тростянець», який у тому ж році почав приймати участь у футбольних змаганнях Сумщини. Перед організацією стояли завдання відновлення команди, привернення уваги до футболу, повернення вболівальників на стадіон, популяризація дитячої секції з футболу та максимальне висвітлення футбольного життя міста. Заручившись підтримкою Тростянецької міської ради та шоколадної фабрики Mondelez International почалась підготовка до першого повноцінного сезону. Основну частину витрат на розвиток команди ГО «Спорт Тростянеччини» отримала від Тростянецької міської ради в рамках конкурсу громадських проектів, футбольну форму, у кольорах міста, допомогла закупити шоколадна фабрика.

 

Склад ФК “Тростянець” 2015 рік

Для популяризації футболу та футбольного клубу потрібне якісне брендування та широке висвітлення подій пов’язаних з командою. Була розроблена брендова продукція, виготовлений логотип клубу, прапори команди, футболки, шалеки, роздатковий матеріал про команду та її склад. Для привернення більшої уваги до футболу та команди, а також для збільшення кількості глядачів трибунах, організація почала анонсувати та висвітлювати всі матчі ФК «Тростянець». На стадіон на домашні ігри почали ставити звукове обладнання, що додавало ажіотажу матчам.

Останній матч Першості. Гра за 1 місце ФК «Тростянець» – ФК «Локомотив» (Конотоп) 2015 рік

У свій перший сезон команда заявилась на Першість області з футболу. У 2015 році в Першості приймало участь 8 команд і хоч для ФК «Тростянець» це був перший сезон, команда одразу показала свої наміри забрати золоті медалі та кубок у Тростянець. З початку змагань дві команди пішли у відрив від переслідувачів: ФК «Тростянець» та ФК «Локомотив» (Конотоп). Матч між цими командами закривав перше коло. Після, не обов’язкової, втрати очок у другому турі в Рогинцях, тростянчани приїхали до Конотопу виключно за перемогою. Гра була рівною та напруженою, велика кількість єдиноборств та карточок, але під кінець першого тайму ФК «Тростянець» повів у рахунку і зберігав перевагу. Але секундна втрата концентрації коштувала голу у ворота нашої команди на 92 хвилині матчу. Матч завершився за рахунку 1:1. У другому колі ці команди ще більше відривались від переслідувачів і стало зрозуміло, що долю чемпіонства буде вирішувати гра відповідь у Тростянці. Конотоп влаштовувала і нічия у цьому матчі, тому команда приїхала грати від оборони. ФК «Тростянець» атакував протягом усієї гри, але відкрити рахунок так і не зумів. У результаті рахунок 0:0 подарував ФК «Локомотиву» перемогу у Першості, а тростянчанам срібні медалі.

Ще під час першої участі ФК «Тростянець» у Першості області з футболу збільшилась кількість вболівальників на трибунах та інтерес з боку дітей до футбольної секції. Для того, щоб ще більше мотивувати дітлахів займатись спортом та рости для перспективи гри за дорослу команду, хлопцям була придбана форма в таких самих кольорах як і головної команди.

Команда 2007 р.н. отримала нову форму. 2015 рік

Команда демонструє гарні результати, щорічно виступаючи на обласних та Всеукраїнських змаганнях з футболу, також команда приймала участь у міжнародному турнірі в Болгарії, де зайняла 2 місце.

В грудні 2015 розпочався Зимовий Чемпіонат Сумщини з футболу. У Чемпіонаті приймало участь 7 команд які до цього грали в Першості та Чемпіонаті області з футболу. ФК «Тростянець» за результатами зимового Чемпіонату посів 4 місці з відставанням в 1 очко від бронзових медалей. За підсумками турніру гравець ФК «Тростянець» Сергій Коритник став найкращим бомбардиром, забивши 13 м’ячів. ФК «Тростянець» єдина команда яка змогла перемогти ФК «Вікторія», які у результаті завершили змагання з золотими медалями та 2 гравці нашої команди увійшли до символічної збірної турніру.

Зимовий Чемпіонат Сумської області з футболу. Сезон 2015 року

Після зимової паузи команда почала підготовку до нового сезону 2016 року. Місто Тростянець отримало запрошення від свого міста побратима в Республіці Польща для проведення товариської гри між ФК «Тростянець» та ФК «Богухвала» (Польща) в рамках їхнього святкування Дня міста. Це був перший досвід міжнародних матчів для ФК «Тростянець». Матч проходив під акомпанемент дощу та все одно гра вийшла динамічною та захоплюючою. Тростянецька команда домінувала походу першого тайму, але в кінці попустили контратаку і поляки вийшли уперед. Хлопці приїхали відстоювати честь не тільки Тростянця, а й усієї країни, тому у другому таймі розпочали активні атакувальні дії, які вилились у забитий м’яч. Після того як рахунок став рівний ФК «Тростянець» продовжив тиснути на суперника й забив ще один м’яч, який судді не зарахували. Матч так і завершився з рахунком 1:1, всі отримали приємні враження та задоволення від гри та результату, тепер тростянчани чекають своїх побратимів на гру відповідь у Тростянці.

Міжнародний матч у Польщі. ФК «Богухвала» (Польща) – ФК «Тростянець (Україна) 1:1

Після першого успішного сезону, кількість бажаючих виступати за ФК «Тростянець» зростала тому було прийнято рішення на базі ГО «Спорт Тростянеччини» створити новий футбольний клуб «Тростянець-2» основною метою якого була підготовка гравців для гри за першу команду. Отже в сезон 2016 пішло дві команди: ФК «Тростянець» у Першість Сумської області з футболу та ФК «Тростянець-2» у Чемпіонат Охтирщини.

На Першість області з футболу 2016 року заявилось 11 команд, тому Федерація прийняла рішення поділити команди на дві зони «Північ» та «Південь». ФК «Тростянець», за територіальним принципом, розпочав свої виступи в зоні «Південь». Після перших турів стало зрозуміло, що починаючи із зон Першість буде цікавою. У зоні «Південь» три команди одразу пішли у відрив: ФК «Тростянець», ФК «Альянс» (Липова Долина) та ФК «Явір» (Краснопілля), саме очні протистояння між цими командами були найгарячішими. ФК «Явір» програв два матчі Липовій Долина, але два рази зміг перемогти ФК «Тростянець», але втратили очки в іншій грі, тому долю 1 місця в зоні «Південь» розігрували між собою ФК «Тростянець» та ФК «Альянс». Що в першому колі, що в другому перемогу святкували тростянчани і заслужено завершили першу частину замагань виграши свою зону. В зоні «Північ» були не менш запеклі баталії, тому продовження турніру було інтригуючим. Майже в кожному турі хтось із лідерів втрачав очки й все вирішувалось в останніх матчах. В передостанньому турі ФК «Тростянець» підійшов на 2 місці з відставанням в 1 очко від лідера, але свою гру з ФК «Шостка», яка вже на той момент перестала їздити на виїзні  матчі, команда неочікувано для всіх програла, в той час ФК «Альянс» виграв свій матч та гарантував собі перемогу в Першості. У останньому матчі на поганому полі та під проливним дощем ФК «Тростянець» зіграв у нічию 3:3 із ФК «Колос» (Северинівка) і пропустив уперед ФК «Явір». За підсумками сезону ФК «Тростянець» отримав бронзові медалі Першості області з футболу.

Склад ФК «Тростянець». Сезон 2016 року

ФК «Тростянець» бронзові призери Першості Сумської області з футболу

ФК «Тростянець-2» приймав учать у Чемпіонаті Охтирщини й головною задачею команди було отримання ігрового досвіду та підготовка гравців для першої команди. Команда грала з перемінним успіхом, в результаті за підсумками сезону в якому прийняло участь 10 команд, ФК «Тростянець-2» зайняв 6 місце.

Склад ФК «Тростянець-2». Сезон 2016 року

Сезон 2017 року став для ФК «Тростянець» уже тертім у Першості Сумської області й наша команда з початку турніру була одним із фаворитів на перемогу в змаганнях. Цього разу в Першість заявилось 10 команд і Федерація вирішила не ділити чемпіонат на зони, тому кожну з футбольних дружин чекали 18 цікавих і складних матчів. Новачками турніру стали ФК «Україна-Токарі» (Сумський р-н) та ФК «Гранум» (Сніжки), які за в результаті стали темними конячками Першості.

Склад ФК «Тростянець». Сезон 2017 року

Із перших матчів ФК «Тростянець» пішов у одноосібний відрив від суперників, проте після 4-го туру календар подарував три, поспіль, гри з потенційними лідерами змагань і саме після четвертого туру ситуація в турнірній таблиці змінювались після кожної ігрової суботи. Виїзна поразка від ФК «Україна-Токарі», які в результаті в «золотому» матчі стали переможцями Першості,  показала, що цей рік буде надзвичайно важким і в наступній домашній грі проти ФК «Гранум» тростянчани знову втратили очки й разом з ними першу сходинку в таблиці. Під завісу першого кола, домашня поразка від найпринциповішого суперника ФК «Явора» (Краснопілля) відкинула ФК «Тростянець» на четверте місце в таблиці. Перерва в змаганнях пішла на користь нашим футболістам і команда почала в другому колі відігравати втрачені очки. Серія ігор з лідерами знову все перевернула з ніг на голову. Мінімальна поразка вдома від ФК «Україна-Токарі» й суха нічия на виїзді з ФК «Гранум» відкинула тростянчан за межі призової трійки. Свою спортивну злість та характер ФК «Тростянець» показали в 16-му турі на виїзді проти ФК «Колос» (Северинівка) вирвавши в додатковий час перемогу й тим самим повернувшись у гонку за медалі. Останній тур Першості вселяв у вболівальників надію, які поїхали підтримати свою команду в Краснопілля. ФК «Тростянець» у цій грі боролись за третю сходинку, а ФК «Явір» за четверту й можливість опустити тростянчан на 5-те місце. Пісні та гасла наших фанатів не змогли допомогти команді й розгромна поразка 4:0 стала фінальним акордом у Першості 2017 року. Останній матч сезону показав, що команді не вистачило фізики та лавки запасних на довгу дистанцію, адже за весь турнір тростянчани пропустили лише 12 м’ячів, тоді як у грі з «Явором» у наші ворота влетіло аж чотири голи.

Найяскравішою подією сезону стала гра з нагоди Дня міста організована Тростянецькою міською радою. ФК «Тростянець» на стадіоні ім. В.П.Куца грав з командою «Легенд українського футболу». У складі гостей на поле вийшли Олег Саленко, Андрій Воробей, Олексій Белік, Андрій Зав’ялов, Олександр Дамін, Сергій Коновалов, очолював команду екс-тренер збірної України з футболу Микола Павлов. На цю гру на стадіоні був, справжній, аншлаг 1,5 тисячі вболівальників прийшли підтримати ФК «Тростянець». Гра завершилась з рахунком 3-4. У господарів дубль на рахунку Артема Мусієнка та один гол забив Віталій Івахненко, у гостей хет-трик оформив Андрій Воробей та один м’яч Олексій Белік.

https://sport.ua/news/355399-legendi-ukrainskogo-futbolu-obigrali-trostyanets-u-tovariskomu-matchi

Матч з нагоди Дня міста. ФК «Тростянець» – ФК «Легенди українського футболу» 3:4

Саме в 2017 році вперше за багато років почалася поступова реконструкція стадіону. Було повністю відремонтована адмін будівля, роздягальні, душові, судійські, замінена вхідна огорожа. На території міста був збудований ще один майданчик зі штучним покриттям розміром 40х22м, який дав новий розвиток дитячому футболу.

Оновлений адмінкорпус на стадіоні ім.В.П.Куца. 2017 рік

2018 рік став абсолютно новою сторінкою в розвитку футболу в Тростянці. З 1 січня була створена Тростянецька територіальна об’єднана громада й місто, нарешті, отримало повноваження для роботи зі спортом. На базі стадіону було створено новий заклад СК «Академія спорту», який в довгостроковій перспективі має перетворитись на повноцінну футбольну академію з різними віковими групами та дорослими командами. Останні три роки, важкої, робити в напрямку популяризації спорту почали приносити свої плоди й у сезон 2018 року наше місто входило значно в оновленому складі. На базі колишнього клубу «Нафтовик-2», який розвалився через відсутність фінансування, було прийняте рішення створити ФК «Тростянець», який прийматиме участь у Вищій лігі Сумської області з футболу. Команда яка захищала кольори міста в сезоні 2017 року виступить у Першій лігі Сумської області (колишня Першість області) і називатиметься «Тростянець-2». Для розвитку молодіжного футболу й з метою підтягнути молодь до дорослих команд ФК «Тростянець-3» виступить у Чемпіонаті Охтирщини з футболу.

ФК “Тростянець”

На початку сезону перед командою ставилось завдання боротися за медалі Вищої ліги, адже, об’єктивно, було зрозуміло, що нав’язати боротьбу за перше місце буде дуже важко, бо ФК “Альянс” та ФК “Вікторія” паралельно виступають у Чемпіонаті України серед аматорів і логічно було зрозуміло, що саме ці команди розділять між собою 1 та 2 місце, як у результаті й сталося. Проте не зважаючи на статус суперників команда показувала свій характер і міць у кожному матчі й на фініші не сильно далеко відстала від переможців. За такої ситуації три команди з перших турів почали активно “рубатися” за третю сходинку Вишки (ФК “LS Group”, ФК “ТОВ Велетень” та ФК “Тростянець”). Саме очні протистояння між цими командами були, іноді, цікавіші за баталії лідерів. ФК “LS Group”, який в результаті став бронзовим, у першому ж турі за рівної гри в кінцівці матчу скористався помилкою захисника й мінімально переміг, проте тростянчани взяли реванш у домашній грі-відповіді й закрутили інтригу перед фіналом Кубку Сумської області, адже саме ці команди зійшлися у вирішальному матчі. Дуель з ФК “ТОВ Велетень” закінчилась на користь нашого суперника. У Глухові ми поступились з рахунком 2-0 і відкотились на 5-те місце в таблиці, а в передостанньому турі вдома не змогли взяти реванш і зіграли в нічию 1-1, яка в результаті не дала команді схопитись за бронзу. Проте за рахунок переможних інших матчів тростянчан та втрати очок “Велетня”, ФК “Тростянець” посіла 4 місце в турнірі. Окремо в цьому сезоні запам’яталась гра 9-го туру, коли до нас у гості приїхав ФК “Альянс”, який скоріш за все стане чемпіоном, і команди влаштували, справжню, футбольну перестрілку, а сам матч завершився з рахунком 3-5 на користь гостей, хоча спокійно міг бути зіграний на нашу користь. Найкращу ж свою гру ФК “Тростянець” провів у 15-му турі приймаючи вдома ФК “Вікторію”. Незважаючи на рівень суперника, який приїхав до нас у статусі Чемпіона України серед аматорів, тростянчани видали прекрасний матч і могли, впевнено, перемагати, проте фортуна того вечора була не на нашу користь і гра закінчилась з рахунком 0-0 і саме після цього матчу миколаївці опустились на 2-ге місце в таблиці.

Склад ФК «Тростянець». Сезон 2018 року

Не менш успішно ФК “Тростянець” грав і в Кубку області. Спочатку в 1/4 на виїзді з рахунком 1-3 переміг ФК “Аграрник-Авангард” з Білопілля, який цього року двічі обіграв ФК “Тростянець”-2. У півфіналі сліпе жеребкування звело між собою дві тростянецькі команди. Цей матч викликав серйозний ажіотаж на стадіоні, адже вболівальники раділи голам у будь-які ворота й в результаті перша команда перемогла з рахунком 3-1. Фінал змагань був зіграний у Сумах на стадіоні “Ювілейний” і в цьому матчі ФК “Тростянець” та ФК “LS Group” мали визначити хто цього року сильніший. Тростянчан цього вечора приїхало підтримати, близько 150 рідних вболівальників, але на жаль у тому матчі суперник був сильнішим і переміг з результатом 2-0. Новий турнір Федерація футболу запустила на початку сезону, ФК “Тростянець” впевнено пройшов стадію 1/8 фіналу перемогши «Збірну Ямпільщини» з рахунком 5-0. У ¼ фіналу матч проти ФК «Вікторія», яка представляла збірну Білопільщини завершився лише у компенсований час на користь гостей.

ФК «Тростянець» срібний призер Кубку області з футболу

ФК «Тростянець-2»

ФК “Тростянець”-2 грав у Першій лігі Сумської області з футболу, турнір який є другим за рангом на Сумщини і який, неочікувано, подарував справжню інтригу, адже одразу 6 команд набрали більше 20 очок і в кожному турі змагань хтось із лідерів оступався, але про все по порядку.

У сезон тростянчани входили, достатньо, впевнено, маючи гарний підбір футболістів та якісно провівши передсезонні матчі. Команда з перших турів закріпилась у верхній частини турнірної таблиці, а на екваторі першого кола, вдома розгромила принципового суперника ФК “Явір” з Краснопілля з рахунком 7-2. Проте в шостому турі змагань відбувся матч, який переломив у результаті весь сезон для команди. Виїзна гра проти ФК “Колос” з Северинівка ще до її початку обіцяла обом командам складний матч. Проте в цьому протистоянні головним героєм був суддя, який протягом усього матчу накалював обстановку відмінивши наш гол у першому таймі, показавши червону карточку нападнику, більшість свистків давав у одну сторону й апогеєм гри став відмінений наш гол у кінці матчу після чого у вболівальників і футболістів переповнилась чаша терпіння й на полі почалась сутичка, яка в результаті завершилась технічною поразкою тростянчан з рахунком 0-3 та три футболісти отримали довгі дискваліфікації. Апеляції нашої команди не увінчались успіхом і в останньому листі нам була надана відповідь: “У разі незгоди з рішенням ФФСО звертайтесь до футбольного арбітражу в Лозану (Швейцарія)”. Потім було подвійне протистояння з ФК “Аграрник-Авангард” з Білопілля в яких тростянчани двічі поступились з рахунком 2-1 і якщо у виїзній грі команді просто не вистачало футбольного “фарту”, адже за матч наші футболісти настріляли 6 штанг та 2 поперечки, то у домашній грі була явна недооцінка суперника, який гостро на це відповів.

Друга половина сезону перетворилась для ФК “Тростянець”-2 на доганялки. Приємно, що команда не опустила руки й продовжила боротьбу. Нажаль, не змогли вдома взяти реванш у “Колоса” з Северинівки, проте тричі в сезоні обіграли ФК “Явір”, який все ж у останньому турі обійшов тростянчан у турнірній таблиці й в підсумку наша команда фінішувала на п’ятому місці. Із приємного потрібно зазначити, що Вадим Півненко забив у сезоні 12 голів і розділив перше місце в гонці бомбардирів у Першій лігі. Також окремої подяки заслуговують вболівальники які вдома палко підтримували команда й, особливо, гаряче це відчувалось на виїзних іграх на які фанати також із задоволенням їздили.

Склад ФК «Тростянець»-2. Сезон 2018 року

ФК «Тростянець-2» у цьому сезоні пробував свої сили й в Кубку області. У 1/4 фіналу жеребкування звело нас з “Явором” і наші футболісти у важкому виїзному матчі святкували перемогу з рахунком 2-1. У півфіналі ФК “Тростянець”-2 був номінальним господарем у матчі проти ФК “Тростянець”. Цей матч був одним із найвидовишніших у сезоні, адже вболівальники раділи голам у одні та інші ворота. У підсумку перша команда перемогла з рахунком 3-1 і грала представляла місто у фіналі турніру.

Півфінал Кубку Сумської області з футболу. ФК «Тростянець-2» – ФК «Тростянець» 1:3

2018 рік став відправною точкою в оновленні дитячого футболу. СК «Академія спорту» почала залучати професійних тренерів до занять з дітьми. Всі юні футболісти сформували вікові категорії, які з кожним роком будуть розширюватись, допоки академія не вийде на рівень коли с кожним роком народження буде займатись окремий тренер та в подальшій перспективі є створення навчального корпусу з гуртожитком для можливості навчання в стінах академію дітей з різних міст України. Дитячі команди в сезоні приймали участь у різних турнірах в області та Україні й неодноразово ставали призерами таких змагань.

Команда 2009 р.н. на турнірі у Львові

Команда 2009 р.н. на призери турніру в Сумах

У 2018 році був закладений фундамент для кардинальних змін і на самому стадіоні. Був розроблений та затверджений проект оновленого стадіону з великим футбольним полем із живим покриттям та автоматичним поливом, два тренувальних поля, одне поле розміром 60х40м зі штучним покриттям, футбольний манеж із полем зі штучним покриттям розміром 60х40м та оновленні бігові доріжки.

Проект реконструкції стадіону ім.В.П.Куца

2019 рік став найуспішнішим за всю історію не тільки клубу, а й, взагалі, футболу на тростянеччини.

Дві наші команди, достойно, виступали на полях області у Вищій лігі й “Тростянець-2” завершив сезон із срібними медалями, “Тростянець” посів 4 місце. У фіналі Кубку Сумщини “Тростянець-2” не залишив шансів своєму супернику й забрав трофей додому. Уперше в своїй історії команда почала грати на Всеукраїнському рівні й за підсумками першої частини змагань “Тростянець-2” іде на 4-й позиції в Чемпіонаті України серед аматорів.

ФК «Тростянець»-2 володар Кубку Сумщини

Дуже велика роль у цьому році приділялася інфраструктурі та розвитку дитячого футболу. Восени почалася велика реконструкція стадіону ім.В.Куца із повною заміною футбольного газону на центральному полі з влаштуванням системи автоматичного поливу, було збудовано нове штучне поле 60х40, тренувальне поле 40х22. Чітка стратегія та ієрархія дитячих команд уже зараз приносить свої плоди й юні спортсмени демонтують високий рівень гри. Із нового року буде розширюватись тренерський склад, адже вже зараз бажаючих дітей займатись футболом більше ніж ми можемо прийняти. Як підсумок, уже в цьому році ми подали заявку на атестацію до Другої ліги України.

Вигляд стадіону станом на 07.07.2020 року

Історичний сезон для тростянецького футболу

2020 рік для тростянецького футболу, дійсно, став історичним. Через коронавірус команда завершувала свій дебютний сезон у Чемпіонаті України серед аматорів замість запланованої весни, аж влітку. Разом із аматорами ФК “Тростянець” паралельним курсом пішов за медалям Вищої ліги Сумської області. 

Команда зловила кураж і якісно завершила аматорський сезон фінішувавши одразу на 4-й позиції. Чого тільки вартий домашній матч із київським “Атлетом” коли поступаючись 0:2 після першого тайму, футболісти вийшли на другу половину гри й видали неймовірний камбек перемігши суперника з рахунком 4:2. Ще більш приємно, що ці моменти радості футболісти змогли розділити з уболівальниками. 

Не зважаючи, що весь рік ФК “Тростянець” по суботам грав Вищу лігу Сумської області, а по неділям Чемпіонат України серед аматорів команда зі старту набрала потужній хід і з перших турів закріпилась на вершині таблиця. До середини чемпіонату стало зрозуміло, що два клуби розіграють між собою Кубок чемпіона – Тростянець та охтирський “Нафтовик”. До очної зустрічі тростянчани раз втратили очки, мінімально поступившись Кролевцю. Натомість Нафтовик усі матчі виграв, тому особисті зустрічі мали ще більшу значимість. У першому колі команди зійшлися між собою у Охтирці на стадіоні Нафтовик. Матч беззаперечних лідерів турніру хоч і завершився сухою нічиєю, але назвати нудним язик не повертався. Тим не менш, нічия, яка більше влаштовувала нафтовиків. 

 

Після гри проти Нафтовика на Тростянець чекав фінал Кубку Сумщини, куди команда впевнено вийшла у четверть фіналі обігравши Кролевець 1:3, а у півфіналі майбутнього бронзового призера області Велетень із Глухова 0:3. Приємним подарунком для Тростянця стало те, що фінал Кубку приймав домашній стадіон команди в рамках відкриття першої черги його реконструкції. На переповненому стадіоні ім.В.Куца тростянчани впевнено переграли Колос із Севериніки 3:0 і другий рік поспіль стали володарями Кубку Сумщшини.  

За матчем за Кубок області послідувала домашня гра проти Нафтовика у чемпіонаті. Надемоційний матч долю якого вирішив один гол Максима Гаврася на початку другого тайму. Після гри тростянчани по особистим зустрічам обігнали в таблиця нафтовиків, проте команди мали однакову кількість очок. Цим тандемом команди й прийшли до фінішу Чемпіонату й за рішенням Асоціації футболу області було призначено “золотий” матч. 

Гра проходила на стадіоні Вікторії в Миколаївці. Обидві команди привезли із собою десант уболівальників і матч подарував незабутні емоції. Вже на 17-й хвилині Олександ Стецюк дальнім прострілом прошив голкіпера суперника й вивів тростянчан уперед, а Владислав Чмірьов через 13 хвилин вибіг сам-на-сам із воротарем і подвоїв перевагу. Повний контроль матчу тростянанами перервав рефері, показавши Чмірьову другу жовту ніби за симуляцію. 

Нафтовик скориставшись чисельною перевагою забив швидкий гол на початку другого тайму скоротивши відставання до мінімуму. А на 65-й хвилині й зовсім зрівняв рахунок. Емоційну ейфорію уболівальників Нафтовика перекривало злість фанатів Тростянця через неякісне суддівство. Тим не менш, граючи у меншості, тростянчани вже за дві хвилині після пропущеного голу підняли весь стадіон на вуха. Андрій Сліпухін відгукнувся на пас Дениса Деряпа й прошив голекіпера. Після такого удару нафтовики вже не оговтались і Тростянець всупереч усьому оформив “золотий” дубль. 

У вересні команда розпочала свій другий сезон у Чемпіонаті України серед аматорів. Граючи на два фронти перемога у Вищій області була поставлена пріоритетніше через, що страждали результати в аматорах. Тим не менш команда на зимову перерву пішла на 6-й сходинці, а Владислав Курило увійшов до символічної збірної Чемпіонату України серед аматорів за підсумками першої частини змагань. 

У кінці року були визначені кращі гравці команди. За версією уболівальників кращим гравцем команди став – Денис Деряпа, за версією команди кращим гравцем обрали – Андрія Сліпухіна. 

ФК "Тростянець" отримав професійний статус

2021-й рік почався для клубу проходженням атестації в Професійній футбольній лізі за право грати в Другій лігі України. 

Поки клуб проходив юридичні моменти, команда через ігри Чемпіонату України серед аматорів готувалася до старту саме в Другій лізі. Кінцівка 2020 року, коли Тростянець паралельно грав на два фронти завадила з турнірної точки зору вже претендувати на плей-оф “аматорів”, тому команда сфокусувалась на підготовці до професіоналів. Сам же Чемпіонат команда завершила на 6-му місці. 

Тим не менш, до першого матчу в Другій лізі ФК “Тростянець” встиг забрати останні два обласні кубки (Суперкубок Сумщини та Кубок ім.Г.Свірського) і стати абсолютним чемпіоном Сумської області й з відчуттям виповненої роботи, впевнено підти далі.

Не зважаючи на статус дебютанта ФК “Тростянець” одразу показав серйозність своїх намірів у Другій лізі й до завершення першого етапу чемпіонату дійшов на 6-й сходинці в турнірній таблиці.

Трішки сухої статистики:
✔️68% матчів без поразок
✔️1,78 голи за гру
✔️15 голів команда забила в першому таймі
✔️19 голів забито в другому таймі
✔️9 голів забито у діапазоні із 76 до 90 хвилини
✔️12 ударів у середньому команда наносила за гру
✔️Краща серія 6 матчів без поразок (4 перемоги, 2 нічиї)
✔️Вдома команда зіграла 10 матчів (7 перемог, 1 нічия, 2 поразки)

Дебют ФК “Тростянець” у професійному футболі припав на виїзний матч проти одного із найстаріших клубів України МФК “Миколаїв”. Той матч тростянчани зіграли в нічию 1:1. Першим за Тростянець у Другій лізі забив Андрій Сліпухін. 

За тиждень ФК “Тростянець” дебютував на професійному рівні вже на рідному стадіоні. Тоді тростянчани переграли з рахунком 2:1 добре знайомий по аматорам ФК “Вовчанськ”. Цікаво, що до цієї гри сперники між собою зустрілись 4 рази й у всіх матчах перемагали саме “вовки”. У цьому ж матчі за тростяначан відзначились Віктор Сахнюк та Андрій Сліпухін. 

Після зіграних 20-ти турів у Другій лізі України одразу 6 гравців ФК “Тростянець” потрапляли до символічних збірних зіграного туру.

Збірна туру:
4 рази – Валерій Гайван (15-18 турів)
3 рази – Віталій Полянський(11,16-17 турів)
1 раз – Павло Пастухов (10-го тура)
1 раз – Євген Меженський (11-го тура)

Кращий легіонер туру:
2 рази – Генрі Пааго

Кращий гол туру:
11 тур – Віталій Полянський (Тростянець – Перемога 1:0)
13 тур – Владислав Тишинінов (Тростянець – Яруд 2:2)

Після зіграної першої частини Другої ліги України, можемо підвести підсумки щодо найкорисніших гравців ФК «Тростянець» (гол +пас)

1) Гайван 6 голів + 7 пасів
2) Сліпухін 6 голів + 4 паси
3) Полянский 8 голів + 1 пас
4) Пастухов 3 голи + 4 паси
5) Генрі 2 голи + 1 пас
6) Проданов 3 голи + 0 пасів

Дитяча футбольна академія у Тростянці була створена ще у 2018 році. У 2021 як ФК «Тростянець» отримав професійний статус академія також увійшла в його структуру.

Літня рекламна компанія, а також початок виступу дорослої команди в Другій лізі України дали свої плоди. За підсумками літнього набору дітей у Академія ФК Тростянець ряди наших юних команд поповнили нові 90 спортсмени. Загалом зараз у Академії займається 10 дитячих груп.

У 2021 році команда U-12 почала виступати в Чемпіонаті Сумської області U-14. ФК «Тростянець» постійно проводив турніри на базі власного стадіону, а також діти їздили грати на змагання в інші міста. Нажаль реалізувати усі задумані плани завадив ковід та карантинні обмеження.

Перед Академією стоять серйозні задачі на майбутнє. Окрім традиційних домашніх турнірів триває підготовка дитячих команд для заявлення і початку участі в чемпіонатах дитячо-юнацької футбольної ліги різних вікових груп.

У 2021 році футбольний клуб “Тростянець” відкрив фаншоп, де кожен бажаючий може замовити футбольну форму, екіпірування команди, календарі, вимпели, шарфи та інше.

Із цікавих замовлень у цьому році була футболка ФК “Тростянець” із автографами футболістів. У 2022 році плануємо суттєво розширити лінійку фаншопу, а також збільшити продаж товарів на домашніх матчах команди.

Богдан Єсип зіграв офіційний матч разом із своїм сином Максимом.

Сталося це у матчі 10-го туру між ФК “Тростянець” та ФК “Суми”. Максим Єсип вийшов на футбольне поле із перших хвилин матчу, а в другому таймі на полі з’явився його батько 43-ри річний нападник Богдан Єсип.

Богдан Єсип вийшов на поле за рахунку 3:1 і встиг віддати гольовий пас на заключний гол у матчі.

Полянський та Гайван у списку кращих гравців Другої ліги

Спортарена опублікували символічну збірну першого півріччя – 33 найкращих у Другій лізі ПФЛ сезону 2021/22 до якої потрапили два футболісти ФК “Тростянець” – центральний захисник Віталій Полянський та центральний півзахисник Валерій Гайван.

Полянський Віталій (ФК Тростянець) 18 матчів ‒ 8 голів, 1 асист

“Можливо, в грі на захист до Полянського можуть бути питання, але результативні помилки він компенсує неабиякою допомогою ФК Тростянець біля чужих воріт. В активі Віталія – дев’ять результативних дій, у багатьох матчах саме він надихав новачків Другої ліги на боротьбу та заробляв для своєї нової команди турнірні бали”.

Гайван Валерій (ФК Тростянець) 19 матчів ‒ 6 голів, 5 асистів

“Дебютант Другої ліги має чимало досвідчених гравців, а ми хотіли б відзначити кількох молодих у складі ФК Тростянець. Якщо серед аматорів більше виділялися Сліпухін і Деряпа, то в Другій лізі гучно заявив про себе Гайван. Центрхав, який пройшов школу Шахтаря, добре виконував стандарти, показав сучасний стандарт зв’язки ліній і може ще прогресувати”. 

У 2021 році завершилась реконструкція стадіону ім.В.Куца у Тростянці. 

Стадіон включає в себе:
• Основне футбольне поле з натуральною рулонною травою та системою автоматичного поливу, розміром 105х68 метрів;
• Тренувальне футбольне поле з натуральною рулонною травою та системою автоматичного поливу, розміром 57х31 м.
• Футбольне поле з покриттям зі штучної трави, розміром 60х40 м.
• Футбольне поле з покриттям зі штучної трави, розміром 40х20м.
• Шість бігових доріжок 100 метрів, для бігу по прямій та чотири бігові доріжки 400 метрів для бігу по колу;
• Яма для стрибків у довжину;
• Освітлення тренувальних футбольних полів;
• Благоустрій.
 
Реконструкція стадіону ім. В.Куца в Тростянецькій громаді була розпочата в 2018 році. Загальна кошторисна вартість об’єкта – понад 44 млн грн. Фінансування здійснювалося з Державного фонду регіонального розвитку та бюджету громади. У 2021 році з ДФРР на цей проєкт було передбачено 11 млн грн.

Цікаво знати

ФК Тростянець - шлях у Другу лігу, нова форма, задачі на сезон

Календар ігор

Попередня гра
20.11.2021

Друга ліга України 19 тур

Балкани Логотип Балкани
4:1
Тростянець Логотип ТростянецьОстанні новини