2018 рік став абсолютно новою сторінкою в розвитку футболу в Тростянці. З 1 січня була створена Тростянецька територіальна об’єднана громада й місто, нарешті, отримало повноваження для роботи зі спортом. На базі стадіону було створено новий заклад СК «Академія спорту», який в довгостроковій перспективі має перетворитись на повноцінну футбольну академію з різними віковими групами та дорослими командами. Останні три роки, важкої, робити в напрямку популяризації спорту почали приносити свої плоди й у сезон 2018 року наше місто входило значно в оновленому складі. На базі колишнього клубу «Нафтовик-2», який розвалився через відсутність фінансування, було прийняте рішення створити ФК «Тростянець», який прийматиме участь у Вищій лігі Сумської області з футболу. Команда яка захищала кольори міста в сезоні 2017 року виступить у Першій лігі Сумської області (колишня Першість області) і називатиметься «Тростянець-2». Для розвитку молодіжного футболу й з метою підтягнути молодь до дорослих команд ФК «Тростянець-3» виступить у Чемпіонаті Охтирщини з футболу.
ФК “Тростянець”
На початку сезону перед командою ставилось завдання боротися за медалі Вищої ліги, адже, об’єктивно, було зрозуміло, що нав’язати боротьбу за перше місце буде дуже важко, бо ФК “Альянс” та ФК “Вікторія” паралельно виступають у Чемпіонаті України серед аматорів і логічно було зрозуміло, що саме ці команди розділять між собою 1 та 2 місце, як у результаті й сталося. Проте не зважаючи на статус суперників команда показувала свій характер і міць у кожному матчі й на фініші не сильно далеко відстала від переможців. За такої ситуації три команди з перших турів почали активно “рубатися” за третю сходинку Вишки (ФК “LS Group”, ФК “ТОВ Велетень” та ФК “Тростянець”). Саме очні протистояння між цими командами були, іноді, цікавіші за баталії лідерів. ФК “LS Group”, який в результаті став бронзовим, у першому ж турі за рівної гри в кінцівці матчу скористався помилкою захисника й мінімально переміг, проте тростянчани взяли реванш у домашній грі-відповіді й закрутили інтригу перед фіналом Кубку Сумської області, адже саме ці команди зійшлися у вирішальному матчі. Дуель з ФК “ТОВ Велетень” закінчилась на користь нашого суперника. У Глухові ми поступились з рахунком 2-0 і відкотились на 5-те місце в таблиці, а в передостанньому турі вдома не змогли взяти реванш і зіграли в нічию 1-1, яка в результаті не дала команді схопитись за бронзу. Проте за рахунок переможних інших матчів тростянчан та втрати очок “Велетня”, ФК “Тростянець” посіла 4 місце в турнірі. Окремо в цьому сезоні запам’яталась гра 9-го туру, коли до нас у гості приїхав ФК “Альянс”, який скоріш за все стане чемпіоном, і команди влаштували, справжню, футбольну перестрілку, а сам матч завершився з рахунком 3-5 на користь гостей, хоча спокійно міг бути зіграний на нашу користь. Найкращу ж свою гру ФК “Тростянець” провів у 15-му турі приймаючи вдома ФК “Вікторію”. Незважаючи на рівень суперника, який приїхав до нас у статусі Чемпіона України серед аматорів, тростянчани видали прекрасний матч і могли, впевнено, перемагати, проте фортуна того вечора була не на нашу користь і гра закінчилась з рахунком 0-0 і саме після цього матчу миколаївці опустились на 2-ге місце в таблиці.